chimbley انواع بازار اقتصادی خبرنگار

chimbley: انواع بازار اقتصادی خبرنگار قیمت تیرآهن بازار

گت بلاگز آبادان بازدید هیات سرمایه گذاری و اقتصادی ‘چین’ از مجتمع بندری خرمشهر

هیات چینی متشکل از مسئولان شرکت های معتبر نفتی، کشتیرانی و حمل و نقل از جمهوری خلق چین، از بخش های متفاوت مجتمع بندری خرمشهر دیدن کردند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازآبادان؛مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گفت:هیات تجاری و اقتصادی چین با نشانه توسعه روابط تجاری و دیدار از ظرفیت ها و زیرساخت های بندرخرمشهر به خرمشهر سفر کردند.
عادل دریس اضافه کرد:محوطه ها، ترمینال ها، تجهیزات و شرکت تأسیسات دریایی؛ بخش شخصی مستقر در مجتمع بندری خرمشهر از جمله مکان هایی بود که مورد دیدار این هیات سرمایه گذار چینی قرار گرفت.
همچنین در این سفر، نشست مشترکی میان مدیران بندر و دریانوردی خرمشهر و هیات چینی برگزار شد و دو طرف در خصوص ظرفیت های کشتیرانی و لجستیکی به بحث و تبادل نظر پرداختند.
در این نشست، مدیر کل بندر و دریانوردی خرمشهر گزارشی از آخرین اوضاع بندر خرمشهر و همچنین وقت های سرمایه گذاری این بندر را به هیات چینی ارائه کرد.
در ادامه این نشست، اعضای هیات مدیره شرکت های چینی نظر ها و نظرات خود را در زمینه امکان گسترش فعالیت های لجستیکی و زنجیره تأمین کالای بندرخرمشهر بیان کردند.
بندر خرمشهر در شمال غربی خلیج فارس و در جنوب غربی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و همسایگی جنوب شرقی کشور عراق (مرز زمینی شلمچه)، محل تلاقی رودخانه های اروندرود و کارون در استان خوزستان واقع شده است است.
این بندر سابقه طولانی در تجارت دریایی داشته و ساخت و بهره برداری از اسکله های خاص پذیرش کشتی های اقیانوس پیما در بندر خرمشهر در سالهای آغازین 1300 شمسی شروع شده است و در وقت جنگ جهانی دوم و بعد از آن به اوج خود رسید.
سالهای قبل از انقلاب اسلامی بندر خرمشهر با داشتن 20 اسکله یکی از بزرگترین بنادر کشور به حساب می آمد و سال 1356 چهار میلیون تن کالا از این بندر به کشور وارد شد.
زیرساخت های قبل از جنگ اعم از اسکله ها ،انبارها و محوطه ها بازسازی شده است است.
انتهای خبر /د

واژه های کلیدی: خرمشهر | خرمشهر | دریایی | سرمایه گذار | سرمایه گذاری | آبادان | بازدید هیات سرمایه گذاری | مجتمع بندری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog