chimbley انواع بازار اقتصادی خبرنگار

chimbley: انواع بازار اقتصادی خبرنگار قیمت تیرآهن بازار

گت بلاگز اجتماعی میزان آمادگی در بحران قابل اندازه گیری نیست ، مانورهای آمادگی بحران در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بسیار کم است

رئیس شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: تعیین میزان سطح آمادگی در شرایط بحران بستگی به عمق فاجعه، میزان آمادگی مردم و چگونگی اتفاق دارد.

میزان آمادگی در بحران قابل اندازه گیری نیست ، مانورهای آمادگی بحران در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بسیار کم است

مهدی چمران مدیر شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ با اشاره به مانورهای برگزار شده است از سوی شرکت آتش نشانی جهت زیاد کردن آمادگی مردم در حوادث احتمالی، اظهار داشت: این مانورها می تواند در بالابردن سطح آمادگی جامعه موثر باشد.
وی با بیان اینکه این مانورها در پیشگیری از حوادث احتمالی موثر هست، افزود:برگزاری مانورهای زیاد در سطح شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به نفع مردم خواهد بود، اگرچه علاوه بر برگزاری مانور باید کارها دیگری هم جهت آمادگی در برابر حوادث انجام شود.

عبارات مهم : ایران

رئیس شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه باید در هر محله یا زیر محله ها امکاناتی داشته باشیم که در شرایط بحرانی مانند زلزله مردم بتوانند سریع به آنها دسترسی پیدا کنند،گفت: در شرایط بحران اینگونه نیست که بتوانیم از یک طرف شهر به طرف دیگر شهر برویم، از این رو باید در همان محل امکانات مورد نیاز را داشته باشیم،و دسترسی های محلی و حتی زیر محله ای مانند کوچه و مجموعه های مسکونی به گونه ای آینده نگری شود که در لحظه بتوانیم به امکانات امدادی دسترسی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه طلایی ترین لحظات در بحران ها، لحظات اولیه و چند ساعت اول اتفاق جهت امدادرسانی هست، افزود: بدون شک بعد از سپری شدن لحظات طلایی، دیگرنمی توان کاری انجام داد ، بنابراین در آن لحظات باید وسایل کاربردی مانند آوار برداری دستی، ماشینی جهت نجات جان مردم، در دسترس باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران با تاکید بر اینکه مانورهای آمادگی بحران در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران بسیار کم است و باید زیاد کردن یابد، گفت: اگرچه هر سال در مدارس مانورهایی جهت آمادگی در برابرحوادث برگزار می شود ولی اعتقاد دارم باید فرهنگ پیشگیری بیش از این بین مردم نهادینه شود.
چمران با اشاره به تجهیز سوله های بحران به امکانات مورد نیاز در حوادث تاکید کرد: همه سوله ها باید از امکانات گازوئیل، آب، داروهای مورد نیاز، غذای آماده و غیره برخوردار باشند.
وی با بیان اینکه ستاد بحران پایتخت کشور عزیزمان ایران از آمادگی مورد نیاز برخوردار نیست ادامه داد:ستاد بحران باید آمادگی خود را در برابر حوادث احتمالی زیاد کردن دهد اگرچه نباید از کارهای خوبی که از سوی ستاد بحران شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران انجام شده است به آسانی بگذریم.
چمران با اشاره به میزان آمادگی مدیریت بحران شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در وقت وقوع حادثه، گفت: نمی توان به میزان آمادگی درصد داد چراکه آمادگی مدیریت بحران در خصوص حوادث متفاوت مانند سیل و زلزله، متفاوت است.
وی با بیان اینکه درصدهای اعلام شده است از ستاد بحران شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در وقت وقوع اتفاق را نمی توانم تایید یا رد کنم، تصریح کرد: تعیین میزان سطح آمادگی بستگی به عمق فاجعه، میزان آمادگی مردم و چگونگی اتفاق دارد.
وی با اشاره به آمادگی استان های معین شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت امدادرسانی، افزود:چند مانور را جهت سنجش میزان آمادگی برگزار کردیم و استان های معین پایتخت کشور عزیزمان ایران مانند اصفهان، مازندران، قزوین، قم و کرج را جهت این مانور فرا خواندیم، که خوشبختانه در وقت آینده نگری شده است با تجهیزات در منطقه مورد نظر حضور داشتند و مانور انجام شد.
چمران گفت: در حالت کلی شرایط شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت مدیریت بحران مناسب و خوب است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | حوادث | آمادگی | اخبار شورا | مدیریت بحران | تهران | زلزله | آمادگی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog