chimbley انواع بازار اقتصادی خبرنگار

chimbley: انواع بازار اقتصادی خبرنگار قیمت تیرآهن بازار

گت بلاگز اخبار حوادث محاکمه مجدد قاتلان معاون وزیر

حکم قصاص و زندان همسران جوان که معاون وزیر را کشته بودند در دیوان عالی کشور نقض شد تا آنها دیروز باردیگر پای میز محاکمه قرار بگیرند. متهمان دیروز در جلسه دادگاه

محاکمه مجدد قاتلان معاون وزیر

محاکمه مجدد قاتلان معاون وزیر

عبارات مهم : جنایت

حکم قصاص و زندان همسران جوان که معاون وزیر را کشته بودند در دیوان عالی کشور نقض شد تا آنها دیروز باردیگر پای میز محاکمه قرار بگیرند. متهمان دیروز در جلسه دادگاه ادعاهای قبلی خود را تکرار کردند.

به گزارش جام جم، نوزدهم آبان 92 معاون یکی از وزرا با شلیک دو گلوله در خودروی پژو پارس مشکی اش در ابتدای خیابان جانبازان شرقی کشته شد و عاملان جنایت در تاریکی شب گریختند.

زمان زیادی از این ماجرا نگذشته بود که پلیس با تحقیقات گسترده رد یک همسران را یافت و آنها را بازداشت کرد. زن جوان که از بستگان پدری معاون وزیر بود به جنایت با همدستی همسرش اعتراف کرد.

محاکمه مجدد قاتلان معاون وزیر

این زوج در بازجویی های بعدی علت قتل را اختلاف کهنه با قربانی اعلام کردند. مرد جوان گفت: من و همسرم طبق نقشه ای که کشیده بودیم با مقتول قرار گذاشتیم. همسرم به بهانه گفت وگو با مقتول جهت حل پرسشها زندگی مان به ملاقات قربانی رفت. من هم که چادر به سر کرده بودم همراه همسرم رفتم. ما سوار ماشین مقتول شدیم و من دریک وقت مناسب دو گلوله به سمت او شلیک کردم.

این زوج در شعبه 74 دادگاه کیفری سابق استان پایتخت کشور عزیزمان ایران غیرعلنی و پشت درهای بسته محاکمه شدند و ادعای مهدورالدم بودن قربانی را مطرح کردند.

حکم قصاص و زندان همسران جوان که معاون وزیر را کشته بودند در دیوان عالی کشور نقض شد تا آنها دیروز باردیگر پای میز محاکمه قرار بگیرند. متهمان دیروز در جلسه دادگاه

قضات دادگاه مرد جوان را به قصاص و همسرش را به جرم معاونت در قتل به 15سال زندان محکوم کردند. ولی این حکم در شعبه 24 دیوان عالی کشور تحت پیگیری موشکافانه قرار داده شد و تائید نشد. به این ترتیب پرونده جهت پیگیری دوباره به شعبه هم عرض فرستاده شد. در این میان چون فرزند کوچک مقتول محجور بود پرونده به دفتر دادستان فرستاده شد و دادستان از طرف فرزند محجور قربانی درخواست دیه را مطرح کرد.

به این ترتیب متهمان دیروز در شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به ریاست قاضی محمد باقر قربان زاده و با حضور یک قاضی مستشار پای میز محاکمه ایستادند. در ابتدای این جلسه پسر قربانی جهت عاملان جنایت حکم قصاص خواست. سپس متهم روبه روی قضات ایستاد و حرف های قبلی اش را تکرار کرد. وی گفت: من به خاطر مهدورالدم بودن مقتول او را کشتم و از این کار پشیمان نیستم. او اگر برادرم هم بود مستحق فوت بود. مقتول اگر ده بار دیگر هم زنده شود او را می کشم.

همسر این متهم نیز گفت: حرف جدیدی جهت دفاع ندارم. من دفاعیاتم را در جلسه قبل مطرح کرده ام.

محاکمه مجدد قاتلان معاون وزیر

در آخر جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

واژه های کلیدی: جنایت | قربانی | دادگاه | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog