chimbley انواع بازار اقتصادی خبرنگار

chimbley: انواع بازار اقتصادی خبرنگار قیمت تیرآهن بازار

گت بلاگز اقتصادی 567 هزارتن گندم و کلزا از استان های جنوبی خرید شد

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی کشور عزیزمان ایران از خرید تضمینی بیش از 500 هزار تن گندم طی 20 روز گذشته خبر داد و گفت: تاکنون در هشت استان کشور عملیات خرید ش

567 هزارتن گندم و کلزا از استان های جنوبی خرید شد

به گزارش گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علی قنبری مدیر عامل بازرگانی دولتی و معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: تاکنون حدود ۵۵۰ هزار تن گندم معمولی و دوروم با قیمت مصوب ۱۳۰۰ و ۱۳۳۰ تومان به وسیله مراکز شرکت بازرگانی دولتی کشور عزیزمان ایران از کشاورزان در ۸ استان خریداری شده است است.
وی با اشاره به شروع عملیات خرید تضمینی گندم در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، خوزستان، بوشهر، ایلام و کهگیلویه و بویر احمد، بیشترین میزان خرید را تا امروز مربوط به استان خوزستان با ۴۱۰ هزار تن و بعد از آن، استان کرمان با ۶۷ هزارتن اعلام کرد.

عبارات مهم : ایلام

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی کشور عزیزمان ایران اضافه کرد: دو استان ایلام و کهگیلویه و بویر احمد روز یکشنبه وارد عملیات خریدگندم شده است اند و برودت هوا و بارندگی مداوم در کشور علت مهم تاخیر در شروع برداشت و خرید گندم در بعضی استان ها است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی به خرید تضمینی دانه روغنی کلزا همزمان با خرید گندم اشاره کرد و اظهار داشت: تاکنون بیش از ۱۷ هزار و ۵۰۰ تن کلزا با قیمت ۲۷۸۳ تومان از کشاورزان در هفت استان خریداری شده است است.
وی استان هایی که وارد عملیات خرید تضمینی دانه روغنی کلزا شده است اند را مشمول بر خوزستان، ایلام، کرمان، هرمزگان، فارس، سیستان و بلوچستان و بوشهر اعلام کرد و افزود: بیشترین خرید کلزا در استان های خوزستان با تحویل ۱۰ هزار و ۷۶۳ تن و ایلام با خرید ۴۷۰۰ تن بوده است.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایلام | کرمان | تضمینی | خوزستان | کشاورزی | بازرگانی | وزارت جهاد کشاورزی | اقتصادی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog