chimbley انواع بازار اقتصادی خبرنگار

chimbley: انواع بازار اقتصادی خبرنگار قیمت تیرآهن بازار

گت بلاگز وب‌گردی بررسی ابعاد متفاوت انتخابات 29 اردیبهشت

کارشناسان پرسشها سیاسی عقیده دارند حضور پرشمار مردم در انتخابات 29 اردیبهشت علاوه بر آثار داخلی، در عرصه منطقه ای و بین المللی نیز پیامدهای مثبتی جهت کشورما

بررسی ابعاد متفاوت انتخابات 29 اردیبهشت

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان، امیر محبیان، روزنامه نگار و کارشناس پرسشها سیاسی در برنامه “تیتر امشب” شنبه 30 اردیبهشت، یکی از نخستین جلوه های انتخابات را نمایش موفق حاکمیت دینی دانست و گفت: مردم بخوبی نشان دادند که به تاثیرگذاری رای خود ایمان دارند و می دانند که می توانند آینده سیاسی کشور را رقم بزنند.

عبارات مهم : ایران
این روزنامه نگار با سابقه با اشاره به صف های طولانی رای گیری در گرمای بهاری آخرهای اردیبهشت ماه تصریح کرد: دیدید که مردم تا آخرین لحظات حضور داشتند و عقیده داشتند که باید به وظیفه خود عمل کنند. چراکه همه جریان ها می دانستند که می توانند منشا اثر باشند و دیدگاهشان را به اندازه سهمشان بیان کنند.

محبیان این حضور را مایه اقتدار یک کشور دانست و گفت: اگر نظامی از مشروعیت داخلی بهره مند نباشد، به ناچار نیازمند حمایت های خارجی خواهد بود. مانند عربستان که امروز میلیون ها دلار باید به آمریکا باج دهد تا بتواند بماند.

این کارشناس امور سیاسی افزود: جلوه دیگر این انتخابات این بود که نشان داده شد در کشور عزیزمان ایران شکافی وجود ندارد و بین مردم و دولت رابطه ای محکم وجود دارد.
کاظم جلالی، نماینده مجلس و مدیر مرکز پژوهش های مجلس نیز حضور باشکوه مردم را مایه زیاد کردن قدرت ملی و حاکمیتی کشورمان دانست و گفت: در بعضی از شعبه ها مردم بیش از 7 ساعت در صف ها ایستادند تا رای دهند و این امر به شدت امنیت ملی را زیاد کردن می دهد.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضع سیاسی حکومت های بعضی از کشورهای منطقه تصریح کرد: همه دنیا می دانند که مردم این کشورها هرگز با انتخابات آشنا نیستند و حتی مردم و به خاص زنان از حداقل حقوق مدنی نیز محروم اند. جهت چنین حکومتی چاره ای جز تکیه کردن بر بیگانگان وجود ندارد و از همین روزست که می بینیم مدیر جمهور امریکا جهت عقد قراردادهای کلان فروش سلاح به این کشورها می آید و آنها سلاح هایی می خرند که حتی نمی توانند از آن استفاده کنند.

جلالی گفت: انتخابات کشور عزیزمان ایران آنها را نیز شگفت زده کرده هست. حتی ایرانیان خارج از کشور، همانند کانادا ساعت ها رانندگی می کنند تا جهت شرکت در انتخابات خود را به محل صندوق رای برسانند.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس گفت: در هر دوره مسابقه های انتخاباتی کشور نزدیکتر و رقابتی تر می شود ولی در کنار آن ما با حضور مودبانه و متین مردم مواجه ایم.

جلالی افزود: می دانیم که مردم از بعضی پرسشها گله دارند و مشکلاتی در معیشتشان وجود دارد ولی نشان می دهند که این نظام را قبول دارند و کلیت آن را از آن خود می دانند.

این دو کارشناس در ادامه سخنان خود به نقش موثر رهبر معظم انقلاب در وقوع این حماسه اشاره کردند و همچنین تامین کنندگان امنیت کشور را سزاوار قدردانی دانستند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | ایرانی | اردیبهشت | انتخابات | ایرانیان | انتخابات ریاست جمهوری | انتخابات

بررسی ابعاد متفاوت انتخابات 29 اردیبهشت

بررسی ابعاد متفاوت انتخابات 29 اردیبهشت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog