chimbley انواع بازار اقتصادی خبرنگار

chimbley: انواع بازار اقتصادی خبرنگار قیمت تیرآهن بازار

گت بلاگز کرمانشاه استفاده از ظرفیت‌های بخش کشاورزی آمار زیادی بیکاران استان کم کردن می دهد

رییس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی استان گفت: با استفاده از ظرفیت‌های بخش کشاورزی می‌توان آمار زیادی بیکاران استان را کم کردن داد.

استفاده از ظرفیت‌های بخش کشاورزی آمار زیادی بیکاران استان کم کردن می دهد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه ؛ شهاب قاضی در مراسم افتتاح سیستم های آبیاری تحت فشار در سطح 140 هکتار از اراضی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه که امروز(25 اردیبهشت) با حضور مدیر دانشگاه رازی کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه استان کرمانشاه در زمینه های متفاوت کشاورزی ظرفیت های بالایی دارد، اظهار کرد: این استان در طرح آمایش کشور به عنوان قطب کشاورزی معرفی شده است و در صورت بهره گیری از ظرفیت های این بخش می توان آمار زیادی بیکاران استان را کم کردن داد.

عبارات مهم : سیستم
قاضی با اشاره به کشاورزی بودن استان کرمانشاه تصریح کرد: اهمیت بخش کشاورزی تا جایی است که می توان از آن به عنوان اولویت اول استان یاد کرد.

وی با اشاره به شرایط آب و هوایی مناسب این استان و وجود اقلیم های متفاوت از نیمه سرد گرفته تا گرمسیری، افزود: وجود منابع آبی خوب در کنار اراضی مستعد می تواند ظرفیت خوبی جهت توسعه بخش کشاورزی استان باشد که به دنبال آن اشتغالزایی و درآمدزایی زیاد جهت مردم استان به همراه خواهد آمد.

وی یادآور شد: پردیس کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه با دارا بودن 100 عضو هیئت علمی فعال می تواند به بخش کشاورزی استان مشورت دهی داشته و به برطرف پرسشها این بخش و شکوفایی زیاد آن یاری کند و در صورت همراهی مسئولین می تواند نقش موثری در اصلاح کارکرد بخش کشاورزی در استان داشته باشد.

قاضی در ادامه با بیان اینکه استفاده از سیستم های نوین آبیاری می تواند نقش مهمی در بهینه سازی مصرف آب با توجه به آمار زیادی مصرف آب در بخش کشاورزی داشته باشد، زیاد کردن تولید محصول، کنترل بهتر علفهای هرز مزرعه، سهولت کار کشاورزی و… را از مزایای اجرای سیستم های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی عنوان کرد.

حمیدرضا چقازردی مدیر مزرعه پردیس کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه نیز در این مراسم اظهار کرد: خشکسالی های حادث شده است در سال های اخیر ضرورت توجه به تجهیز اراضی بخش کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری را در جهت بهینه سازی مصرف منابع آبی زیاد کرده است.

چقازردی با اشاره به وجود منابع آبی خوب در استان کرمانشاه افزود: بر اساس آمارها استان کرمانشاه دو برابر میانگین کشوری بارندگی سالیانه دارد و لذا توسعه آبیاری نوین در این استان با توجه به آمار زیادی بارندگیهای آن ضرورت دارد.

چقازردی ادامه داد: تجهیز اراضی به سیستم های نوین آبیاری با نشانه صرفه جویی در مصرف آب و اوج بردن کارکرد آبیاری اجرایی می شود.

وی در ادامه با اشاره به وجود یازده حلقه چاه آبیاری در پردیس کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه و اخذ مجوز ایجاد یک حلقه چاه تازه که به زودی عملیات حفر آن شروع خواهد شد، افزود: این چاه ها مجوز بهره برداری حدود 202 لیتر در ثانیه را دارند.

به گفته چقازردی با احتساب این 140 هکتار، بیش از 280 هکتار از اراضی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی استان کرمانشاه مجهز به سیستمهای نوین آبیاری شده است اند.

وی افزود: اعتبار اولیه تجهیز این 140 هکتار از اراضی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی کرمانشاه 250 میلیون تومان بوده است.

انتهای پیام/پ

واژه های کلیدی: سیستم | طبیعی | منابع | آبیاری | کشاورزی | کرمانشاه | کرمانشاه | ظرفیت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog