chimbley انواع بازار اقتصادی خبرنگار

chimbley: انواع بازار اقتصادی خبرنگار قیمت تیرآهن بازار

گت بلاگز کرمان نبود دانش کافی از بااهمیت ترین آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی

جانشین پلیس فتا استان کرمان گفت: نبود دانش کافی خانواده‌ها در مورد این شبکه‌ها از مهمترین آسیب‌های اینترنت هست.

نبود دانش کافی از بااهمیت ترین آسیب‌های شبکه‌های اجتماعی

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ؛ سرهنگ محمدرضا رضایی جانشین پلیس فتا استان کرمان با اشاره به اینکه حدود 6 سال است که استفاده از اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … در گوشی در کشور رواج پیدا کرده هست، اظهار کرد: هم اکنون بیش از 50 اپلیکیشن اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … در کشور در حال استفاده است.
وی با بیان اینکه متاسفانه عده ای به اشتباه، اینترنت را مکانی امن جهت سوءاستفاده و انجام جرم می دانند، تصریح کرد: پلیس فتا بر این فضا اشرافیت کامل داشته و 100 در صد پرونده های این حوزه کشف شده است است.

عبارات مهم : کرمان

جانشین پلیس فتا استان کرمان، شبکه های مجازی را بزرگترین دستاورد سال های اخیر در حوزه اینترنت برشمرد و گفت: نامحدود بودن ارتباطات، بی هویت بودن کاربران، آزادی بسیار زیاد، بی مکانی، بی زمانی کاربران، فرامرزی بودن، عمومی و در دسترس بودن و کم کردن هزینه های اقتصادی و اجتماعی باعث استقبال بازدیدکنندگان از این فضا شده است است.
یکی از مهمترین مزایای اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … که متاسفانه بازدیدکنندگان در کشور ما از آن غافل مانده اند اشتغالزایی و درآمدزایی از این شبکه ها هست. اینترنت خطرات و وقت ها را در کنار هم دارد.
رضایی با انتقاد از اینکه قبل از آنکه فرهنگ و سواد استفاده از شبکه های مجازی و تهدیدات آن آموزش داده شود، اپلیکیشن ها و ابزار آن وارد شد، اظهار کرد: نبود سواد مورد نیاز و دانش کافی خانواده ها در مورد این شبکه ها از مهمترین آسیبهای اینترنت است.
وی با اشاره به اینکه از دید کارشناسان وراثت و محیط بیشترین تاثیر را بر واکنش‌ها و اخلاق انسان ها می گذارد، عنوان کرد: کسانی که ساعت های زیادی را در اینترنت زندگی می کنند مجبورند که تاثیرات منفی اخلاقی و رفتاری را در خود بپذیرند.
جانشین پلیس فتا استان کرمان با اشاره به اینکه شکل گیری و ترویج شایعات و اخبار کذب در این فضا به سرعت شکل می گیرد، مطرح کرد: مردم ما با هوشیاری باید از انشار و باز نشر مطالبی که از صحت آن مطمئن نیستند، خودداری کنند.
وی با بیان اینکه ضریب نفوذ اینترنت در کشور ما بالای 80 درصد بوده و بیش از 50 میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود دارد، گفت: کشور کشور عزیزمان ایران به نسبت جمعیت، بیشترین تعداد بازدیدکنندگان را در خاورمیانه دارد. بیش از 70 درصد بازدیدکنندگان اینترنت را جوانان تشکیل می دهند. 65 درصد پرونده هایی که در پلیس فتا تشکیل شده است مربوط به جرایم شبکه های مجازی است.
وی تصریح کرد: زن ها بیشترین قربانیان سوءاستفاده از شبکه های مجازی هستند. بیشترین سوءاستفاده از افراد از طریق اطلاعات و تصاویری است که به وسیله خود افراد بارگیری شده است هست. بسیاری از افراد از دانش کافی در این حوزه برخوردار نیستند. متخلفان با اهدافی چون انتقام جویی، تسویه حساب های شخصی، اخاذی و کسب منافع مالی اقدام به سوء استفاده از این فضا می کنند.
رضایی با انتقاد از اینکه خانواده ها در سنین پایین امکان استفاده از این فضاها را جهت فرزندان خود مهیا می کنند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که از نظر بسیاری از کارشناسان، استفاده از این فضاها تا سنین زیر 18سال توصیه نمی شود.
انتهای پیام/س

واژه های کلیدی: کرمان | استفاده | استفاده | اینترنت | اینستاگرام | استان کرمان | شبکه های مجازی | اپلیکیشن اینستاگرام

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog